RSS
 

Poradnik pozytywnego myślenia

17 lis

Witam! Na samym początku chciałam Was wszystkich przeprosić za tak długą nieobecność. Ostatnio trochę się działo w moim życiu, na czym na nieszczęście ucierpiało czytanie… ale wszystko już opanowane!

Przyznam się, że czytałam trzy książki jednocześnie. Pierwszą skończyłam powieść Matthew Quick „Poradnik pozytywnego myślenia” i dlatego dzisiaj zamieszczam jej recenzję.

 

 

 

Książka jest fenomenalna! I muszę powiedzieć, że nie żałuję tego że najpierw obejrzałam film a dopiero później ją przeczytałam. Miałam niezłą zabawę gdy odnajdywałam różnicę pomiędzy dziełem Davida O. Russella a Matthew Quicka. Postać Pata zagarnęłaby sobie całą moją sympatię gdyby nie Tiffany, która wprost oczarowała mnie swoją bezpośredniością i cynicznym podejściem do życia. Pat jest tak optymistyczny, że momentami aż słodki, co średnio pasuję do trzydziestokilkuletniego mężczyzny. Jednak muszę przyznać, że jego teoria o tym, że życie to film jest fantastyczna. To w jaki sposób jest pewien szczęśliwego zakończenia, w jaki sposób do tego dąży… daje nadzieję na lepsze jutro i od razu poprawia człowiekowi humor, bo powoli zaczyna wierzyć (tak jak Pat), że wszystko dobrze się skończy. Chociaż jego obsesja na punkcie byłej żony jest dość niepokojąca, to jednocześnie pokazuje przywiązanie i ogromną miłość jaką ją darzył. Muszę przyznać, że postać Pata tylko na samym początku lektury wydaje się prosta i nieskomplikowana, ale w trakcie czytania czytelnik zdaje sobie sprawę z tego, że jest to bardziej złożona postać. Nie jest tylko jakimś tam wariatem. Jest to człowiek po przejściach, który ma problem z własnym temperamentem.

Książkę polecam. Jest to opowieść o problemach psychicznych i o tym jak sobie z nimi radzić, ale jednocześnie zawiera w sobie wątki miłosne. Autor przedstawia kilka wzorów rodzin i opisuje ich perypetie. „Poradnik pozytywnego myślenia” jest warty przeczytania. Film oczywiście też polecam ; )

Książkę przeczytałam dzięki Martowej :D Dzięki wielkie!!! :D

 

 

M.

 
Komentarze (3)

Napisane przez w kategorii Recenzje książkowe.

 

Tags: , , , , , ,

Dodaj komentarz

 

 
 1. ~Lena

  17 listopada 2013 o 18:28

  zgadzam się w 100% – książka świetna :)

   
 2. ~Iza

  22 listopada 2013 o 23:31

  Brzmi ciekawie i… optymistycznie ;))

   
 3. ~Tina

  24 kwietnia 2014 o 19:57

  I znów się potwierdza,że książka lepsza od filmu

   
 

 • RSS